אודות

מהנדס רפי (רפאל) גיל

רפי גיל או בשמו המלא רפאל גיל מכהן כבר 22 שנה ברציפות כיועץ מומחה של שופטי בתי המשפט בתחומי הבנייה, ליקויי בנייה, איכות הבנייה וכמובן בתחום הבטיחות. המון תקדימים משפטיים חשובים בתחומים אלו נכתבו על בסיס חוות דעתו המקצועית ושופטי בתי המשפט בישראל נעזרים בו במגוון מקרים.

בשנת 1999 חברת גיל מהנדסים הנמצאת ברשותו של רפי גיל השיקה קורס בנושא איכות הבנייה והבטיחות ומאז פותחו ונוצרו קורסים רבים. חלק מהקורסים נוצרו בשת”פ עם מכון התקנים הישראלי ועם איגוד המהנדסים לבניה ולתשתיות שתמכו בפרויקטים ובקורסים השונים של רפי גיל.
קורסים לדוגמא 👈
קורס למניעת ליקויי בנייה – בקורס זה עברו בהצלחה אלפי מהנדסים ובעלי מקצוע בתחום הבנייה.
הקורס האינטרנטי להסמכת מומחים לבדיקת מבנים ולכתיבת חוות דעת מומחה (בדק בית) – קורס זה הושק באוגוסט 2018 וכבר השתתפו בו מאות תלמידים.
החל משנת 2000 משיקה חברת גיל מהנדסים גם ימי עיון פרונטליים בתחומי הבנייה ואיכות הבנייה בשיתוף מלא עם מכון התקנים ואיגוד המהנדסים
7 צעדים לצמצום הסכסוך בין דיירים לקבלנים

יום עיון בניהול איגוד המהנדסים והמהנדס רפאל גיל

icon About

בשנת 2004 רפאל (רפי) גיל פיתח שיטה ייחודית ופורצת דרך לבדיקת דירות מגורים באמצעות הפעלת בודקים שעברו הכשרה לסקירת בקרה תוך כדי תהליך הבנייה ובכך יכולים לעקוב אחרי כל מרכיבי עבודות הגמר של הדירה.

באמצעות שיטה זו של רפי גיל, בין השנים 2004-2006 נבדקו אלפי דירות בארץ תוך כדי תהליך הבנייה בשטח. כאשר המטרה היא להקטין את כמות ליקויי הבנייה בדירות אלו. החל משנת 2006 מכון התקנים הישראלי נעזר בשיטה זו באופן קבוע לבדיקות של כ- 4,000 דירות מגורים בכל שנה.