רפי גיל – ספים בתוך דירה

אהבת? זה הזמן לשתף!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

רפי גיל מסביר בקורס המזורז לבדיקת דירות ומבנים, בשיתוף מכון התקנים הישראלי על ספים בתוך דירה – מרפסת, שירותים ומקלחת. קריאה מהנה!

יש לנו חוות דעת שבהם טענים מומחים שיש מכשול ביציאה למרפסת. במרפסות יש סף מוגבה אשר מותר על פי התקינה, התקן הישראלי מכיר בו. סף זה על פי רפי גיל נועד למניעת חדירת מים.
סף ביציאה למרפסת
סף ביציאה למרפסת
יש הרבה מאוד מומחים שמפנים לתקן ישראלי 1918 לנכים ואומרים מה אסור שיהיה לכאלה בעלי נגישות ובאים ואומרים שמתוך נגישות אסור. אבל מצד שני אין בכלל תקן ישראלי לנגישות לתוך דירות מגורים – לא קיים!
על פי תקנות התכנון והבניה (בקשה להיתר, תנאיו ואגרות) תש”ל – 1970 החדשות: מותר להתקין סף שגובהו עד 20 סנטימטר ביציאה למרפסת ואין בכך כל ליקוי!
אם יש סף מוגבה חייבים לציין את זה בתכנית המכר, ברגע שלא מציינים את זה בתכנית המכר – זו בעיה!
יש חוות דעת שאומרות שבחדר שירותים למה לא עושים סף – בחדר שירותים הוא לא חדר רטוב על פי התקן. חדר שירותי אורחים הכולל אסלה וכיור אינו מוגדר כחדר רטוב.
חדר שירותים ציבורי הוא כן חדר רטוב וזה כן מצוין בתקן.
בחוות דעת כותבים לפעמים אנשים שבתא מקלחת למה אין דירוג – ירידה בתא המקלחת..אז זה היה בהל”ת הישן, אבל בהל”ת התשס”ז החדש אין זכר. אין כל חובה בתקנים/תקנות לבצע סף מדורג בהיקף תא המקלחת.
מסקנה: צריך שיפויים בריצוף של המקלחת אבל לא צריך לעשות הנמכה בתא מקלחת, זה יכול להיות באותו מפלס של חדר האמבטיה אבל ששיפויים יהיו בין 1-4 אחוז ושגודל התא יהיה לפחות 80*80 וזה 0.64 – מה שכן חשוב לוודא בנושא זה הוא שעושים ריצוף לפני חיפוי על קירות ולכן רצוי לעשות אותו 83*83 כדי שאחרי החיפוי יישאר לך 80*80.
אז אתם שואלים מה עם דירוג בכניסה לחדר האמבטיה? חייב! בכניסה לחדרים רטובים חייב להיות דירוג!

מוזמנים לצפות במהנדס רפי גיל בקורס מרצה על נושא זה!

הרשמה לניוזלטר לעדכונים נוספים

רוצה לקבל עדכונים? פיתוחים חדשים? זימון לכנסים? נא להשאיר אימייל

עוד בנושא

בלוג

רפאל גיל על סדקים

רפאל גיל מסביר מה אומר התקן על סדקים, מאיזה גודל סדק מתקנים והאם חייבים לתקן כל סדק שמופיע בקיר. אל תעשו בדיקות סדקים במבנים לפני

קרא עוד »

יש לך שאלה עבור רפי גיל?

המהנדס רפי (רפאל) גיל או נציג מטעם “גיל מהנדסים” ישמחו לענות לכל שאלה

רפאל גיל מהנדס